середа, 19 січня 2022 р.

Вирішуємо конфліктні ситуації

                               

У великому шкільному колективі неминуче зіткнення інтересів. В основному конфліктів наводять: індивідуально-особистісні особливості учнів; адаптація до нових умов, новій системі відносини з ровесниками і старшими, відсутність розуміння між учителем і учнем.

Прикладів конфліктів у школі безліч. В основному, сварки між учнями виникають найчастіше через спробу самоствердження за рахунок насмішок над іншими, фізично і психологічно більш слабкими дітьми. Сперечання з учителем викликані бажанням виділитися і завоювати авторитет серед інших учнів.
При виникненні конфліктів в першу чергу батькам необхідно вислухати думку власної дитини, без оцінки дій і звинувачень. Потрібно створити довірливу атмосферу при бесіді . Після цього обговоріть ситуацію, що склалася і акуратно підведіть дитину до думки про те, що причиною сварки стало непорозуміння.
Обов’язково ознайомтеся також з точкою зору протилежної сторони конфлікту (вчителя або інших школярів).
У тому, як уникнути конфлікту в школі, важливу роль грають і батьки. Слід постійно підтримувати зв'язок з педагогом. У напружених ситуаціях не відстоюйте сліпо позицію вашої дитини, вислухайте і протилежну сторону. Для того, щоб дитина не потрапляла в гущу конфліктів, виховуйте в ній почуття власної гідності, поваги,толерантного ставлення до оточуючих та знаходження компромісу.
Пам’ятайте: спокій,врівноваженість,взаємоповага - запорука успішного вирішення будь-якого конфлікту!





Немає коментарів:

Дописати коментар