Шкільні будні


                           Всеукраїнський урок з ментального здоров'я

     Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя.Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

                                        


Тренінг "Взаємодія-шлях до успіху" (Тиждень інклюзивного навчання)









Всеукраїнська акція " 16 днів проти насильства"

Традиційно з 25 листопада до 10 грудня Олександрівська філія КЗ "Олександрівський ліцей №1" долучається до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Метою акції є обізнаність здобувачів освіти щодо привернення уваги до проблем подолання насильства у сім'ї,жорстокого поводження з дітьми,протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.




Засідання класних керівників
                                        

Психологічна підтримка дітей 

 Фізичні та емоційні стани людини взаємопов’язані і тому здатні взаємовпливати один на одного. Під час напружених емоційних станів у дитини змінюється міміка, темп мовлення, з’являється метушливість, змінюється дихання, пульс, колір обличчя, можуть з’явитися сльози тощо. 


Класні батьківські збори

Практичним психологом проведено класні батьківські збори на теми :« Скрита маска булінгу», «Булінг та конфлікт», «Булінг, кібербулінг», «Виховання без насильства».Метою зборів було ознайомлення батьків з видами, причинами , проявами та наслідками булінгу; профілактична робота щодо протидії булінгу та насильства.


   


Проведення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя.

    Саме тому соціально-психологічна служба, вчителі нашої філії сьогодні проводили виховні години «Толерантне ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями», «Дивіться на нас як на рівних», «Крок назустріч», «Добро починається з тебе!» Метою заходів було привернути увагу до проблем людей з обмеженими можливостями.

   Пам’ятаймо: толерантність кожного з нас, милосердя та увага допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями!

                   

 1 грудня - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом

Щороку, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, якій мають ВІЛ-статус.

У цей день в усьому світі відбуваються різноманітні соціальні акції, спрямовані на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування.

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом у нашій школі відбулася акція в підтримку людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом "Червону стрічку носять небайдужі", просвіта "Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД?", "СНІД: знати, щоб жити, адже найкращий захист - поінформованість".

 


             Всеукраїнська кампанія 
«16 днів проти насильства»!

25 листопада в Олександрівській філії соціально-психологічною службою розпочато щорічну Всеукраїнську кампанію «16 днів проти насильства» згідно плану.25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Відкриття декади розпочалося з акції «Синя стрічка проти насильства». Відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством. Кожен з нас має сказати «НІ!» насиллю у світі, власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути затишком, острівцем безпеки і комфорту  у нашому житті.

  
                                                 


16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності,

запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

   Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.
     До Міжнародного дня толерантності із здобувачами освіти Олександрівської  філії проведено заняття «Толерантність врятує світ». Метою заняття було виховувати толерантне ставлення, взаємодопомогу, повагу, милосердя, доброту душі, співчуття, дружбу, терпіння. Бути толерантним - означає поважати інших, незважаючи на відмінності. Це означає бути уважним до інших і звертати увагу на те, що нас зближує.



                                                               
        
              

                 Зниження психоемоційного  
                              
                             напруження



13 жовтня з учнями 11 класу практичним психологом Олександрівської філії Тищенко О.А. було проведено заняття на зниження психоемоційного напруження.Мета заняття: супроводження та підтримка випускників у період підготовки та здачі ЗНО,формування в учнів орієнтацій на збереження свого психічного здоров"я ,тренування вмінь виражати свій емоційний стан,досягати емоційної рівноваги методами саморегуляції.

 

                          СТОП БУЛІНГ !  

6 жовтня практичним психологом Олександрівської філії  Тищенко О.А. з учнями 5-А класу проведено профілактичне заняття« Стоп булінг!» Метою заняття було попередження булінгу, а саме жорсткості та насильства серед підлітків, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки.

                  

                       Тиждень психології                             


            З 3 лютого по 7 лютого 2020 року в Олександрівській філії проходив тиждень психології з метою оптимізації навчально-виховного процесу ,збагачення знань учнів про внутрішній світ власної особистості ,формування учнів до самопізнання,розкриття творчого потенціалу,створення позитивного емоційного настрою,пропаганда навичок конструктивного спілкування,здорового способу життя. Протягом тижня проведено ряд заходів: Парад порад «10 способів зняти стрес»,"Правила дружби", ігрова година цікавої психології, година спілкування «Емоції в нашому житті», робота консультативного пункту,година спілкування "Правила гарного співрозмовника", просвіта "Спосіб життя і здоров’я". Під час проведення занять учні навчального закладу брали активну участь,мали змогу проявити себе,свої здібності.





Немає коментарів:

Дописати коментар